Nedeľa 5. 5. 2024

Pozajtra (Utorok 7.5.2024)
Monika Liptáková

Novinky

• Ako po minulé roky aj v tomto sme v utorok 30. 04. 2024 pred Obecným úradom v Gemerskej Polome spoločnými silami vztýčili „máj“ ozdobený nielen farebnými stužkami, ale aj polomskými piesňami a tancami. Ďakujeme všetkým za účasť.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Návšteva knižnice 3.A + 4.A.

• Vážení žiaci, rodičia a učitelia,

oznamujeme vám, že v piatok 03. 05. plánujeme v našej škole zrealizovať viaceré aktivity -

1) interaktívnu prednášku o papagájoch;

2) aktivity Zeleného dňa - starostlivosť o prírodu v areáli našej školy v súvislosti s medzinárodným Dňom Zeme (sadenie, maľovanie, pletie buriny, kosenie...);

3) besedy s príslušníkmi Polície SR (niektoré triedy).

Z uvedeného dôvodu vás prosíme, zabezpečiť na tento deň žiakom pracovné - staršie oblečenie a pracovné rukavice, aj z dôvodu, že papagáje sa budú žiakom dávať priamo na ruky a ramená (je možné poškodenie oblečenia), 1,- € v prípade záujmu o stretnutie s papagájmi, fotoaparát - mobilný telefón na vyfotografovanie sa s nimi a tiež dobrú náladu. :-)

• Európsky týždeň duševného zdravia je celoeurópska iniciatíva, ktorej cieľom je zvýšiť povedomie o dôležitosti duševného zdravia v našom každodennom živote. Aj v našej škole, ktorá je zapojená do projektu Hrdá škola, sme sa zapojili do rôznych aktivít. Na vyučovacích hodinách prebiehali aktivity, pri ktorých si žiaci ozaj oddýchli a venovali sa sebe, svojmu sebapoznaniu a sebahodnoteniu. Spolu vytvárali svoj zrkadlový odraz, zúčastnili sa konkurzu na šéfa, pozitívne hodnotili seba aj druhých, vytvorili živú reťaz, ktorú spojili obručou. Tiež si užili dni bez domácich úloh a v závere týždňa odohrali svoje zápasy v rámci florbalového turnaja. Myslíme si, že všetkým dobre padlo trošku „vypnúť“ a venovať sa sebe a svojmu zdraviu.

• 25. 4. 2024 sa naša škola opäť rozozvučala krásnymi hlasmi. Konalo sa totižto školské kolo súťaže Slávik Slovenska. Kto by nevededel, je to súťaž v speve ľudovej piesne. A ako to celé dopadlo?

1. kategória: 1. miesto Lucia Suchá (3.A), 2. miesto Tamarka Očkaíková (2.A), 3. miesto Michaela Smolková (2.A)

2. kategória: 1. miesto Eliška Vnenčáková (5.A), 2. miesto Diana Očkaíková (5.A)

3. kategória: 1. miesto Šimon Vnenčák (8.A), 2. miesto Adam Kubaský (8.A), 3. miesto Nela Olexová a David Baláž (8.A)

• Príprava na módnu prehliadku s aktivitami pre deti môže byť zábavnou a vzrušujúcou skúsenosťou. Preto sme sa rozhodli v spolupráci s organizáciou Fénix zorganizovať v priestoroch našej školy Módnu šou, ktorá sa uskutočnila 24. 4. 2024 v popoludňajších hodinách. Témou módnej prehliadky sa stali mašle, čelenky, bodky a všetko trblietavé. Či sa to žiakom podarilo? Určite áno. Všetkých prítomných potešila nielen hudba, ktorá sprevádzala vystúpenie žiakov na móle, ale aj úžasné prevedenie módnych modelov. Okrem toho si žiaci mohli spoločne zatancovať aj s pani učiteľkami. Na záver sme všetkým zúčastneným poďakovali, oceneným odovzdali diplomy a vecné ceny. Náš cieľ bol splnený. Podporili sme deti, aby si uvedomili, že ich nápady sú dôležité a že ich tvorivosť je cenná. Každé z nich experimentovalo a objavovalo vlastný štýl.

Novinky

Sládkovičova ulica 487/17, 049 22 Gemerská Poloma